Risotto with porcini mushrooms

Рижото со вргањ

Брзи, едноставни и вкусни рецепти со шеф Никола Мишковски и ЕКСТРА ФУНГИ

Потребни состојки:
Пиперки, Тиквичка, Кромид, Аспарагус, Чери Домати, ТРИФУЛАТО ОД ВРГАЊ, Ориз, Булјон, Никулци, Пармезан, Маслиново масло, Путер, Сол, Бибер