Beef Wellington with porcini mushrooms

Бифтек Велингтос со вргањ

Брзи, едноставни и вкусни рецепти со шеф Никола Мишковски и ЕКСТРА ФУНГИ

Потребни состојки:
Јунешки бифтек, ВРГАЊ СО МАСЛИНОВО МАСЛО, Свинска пршута, Тесто, Јајце, Кромид, Тиквичка, Аспарагус, Сусам, Ким, Маслиново масло, Сол, Бибер