Cesar Salad with porcini mushrooms

Цезар салата со вкус на вргањ

Брзи, едноставни и вкусни рецепти со шеф Никола Мишковски и ЕКСТРА ФУНГИ

Потребни состојки:
Марула, Рокула, Мајонез, Сенф, Јогурт, КРЕМА ОД ВРГАЊ, Мед Тартуф, Димена сланина, Пилешко бело месо, Парчиња леб, Сусам, Рендани бадеми, Пармезан, Маслиново масло, Босилек, Сол, Бибер